Yüzdeki Tüyler Nasıl Gider: Yüzdeki Tüylere Doğal Çözümler

Bitkisel Çözümler kategorisine 3 Kasım, 2015 tarihinde eklendi, 1.266 defa okundu

Yüzdeki Tüyler Nasıl Gider: Yüzdeki Tüylere Doğal Çözümler

yüzdeki tüylere doğal çözümler

yüzdeki tüylere doğal çözümler

Yüzde neden kıllanma olur?

Yüzde oluşan tüylenme kadınların için oldukça rahatsız edicidir. Dudağın üst bölgesinde, çenede, yanaklarda ya da alında görülen tüylenme sorunu için günümüzde lazer tedavisi, epilasyon gibi zorlu pek çok yöntem kullanılmaktadır. Acı çekmeden hızlı bir şekilde yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz.

Yüzdeki tüyler nasıl azalır: Yüzdeki tüyler için bitkisel çözüm

1. Tüylenmeye karşı bitkisel çözümler: Yüzdeki tüyler için zerdeçal kürü

Hint ısırgan otu anthelmintic, balgam söktürücü, kusturucu, rahatlatıcı, hipnotik, antimikrobiyal, antiparaziter ve yara iyileştirici özelliklere sahip olan şifalı bir bitkidir. Geleneksel olarak, pnömoni, astım, romatizma, yatak yaraları gibi çeşitli koşulları tedavi etmek için kullanılmıştır. Hint ısırgan otu suyu ya da yağı çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için kireç ile karıştırılır. Zerdeçal ise anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar özellikleri ile cilt dostu bir bitkidir.

İhtiyacınız olanlar:

Bir avuç hint ısırgan otu yaprağı
1 ya da 2 adet taze zerdeçal kökü (1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu da kullanabilirsiniz.)

Yapılışı:

Hint ısırgan otu yapraklarını yıkayın ve ezmek. Hamur elde etmek için üzerine 1 çay kaşığı zerdeçal ekleyin. Hamur haline gelen karışımı yüzde tüylenme olan bölgelere uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Dilerseniz hamuru akşam yatmadan önce uygulayarak sabah yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 4 ila 6 hafta boyunca her gün kullanmalısınız.

2. Tüylenmeye iyi gelen bitkiler: Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi grenli yumuşak dokusu ile doğal bir yüz peelingidir. Öte yandan, yulaf ezmesi ciltteki kızarıklıkları azaltmaya ve cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumaya yardımcı olur.

İhtiyacınız olanlar:

1 ya da 2 çay kaşığı yulaf ezmesi
1 çorba kaşığı bal
6 ila 8 damla taze limon suyu

Yapılışı:

Bir hamur elde etmek için yulaf ezmesi, bal ve limon suyunu karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra 15 ila 20 dakika kadar bekletin. Ilık su ile cildinizi yıkayın. Haftada 2 ya da 3 kez bu işlemi tekrarlayın.

Yüz tüylerine evde çözüm:

3. Yüzdeki tüylenme için bitkisel çözüm: Arpa

İhtiyacınız olanlar:

1 çorba kaşığı arpa tozu
1 yemek kaşığı süt
1 yemek kaşığı kireç suyu

Yapılışı:

Bir hamur yapmak için arpa tozu, süt ve limon suyunu karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra 30 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın. İşlemi haftada 3 ya da 4 kez tekrarlayın.

4. Yüz tüyleri nasıl yok olur: Kayısı ve bal kullanmak

Kayısı içeriğindeki vitaminler ve mineraller dışında harika bir antioksidandır. Tüy köklerine etki ederek tüylenmenin durdurulmasına yardımcı bir bitkidir.

İhtiyacınız olanlar:

1 ya da 2 fincan kuru kayısı
1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı:

Kuru kayısıları toz haline getirmek için ezin. Üzerine bal ekleyerek yüzünüze uygulayın. 5 ila 10 dakika beklettikten sonra parmaklarınızla dairesel hareketler ile masaj yapın. 15 ya da 20 dakika devam ettikten sonra Ilık su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 – 3 kez tekrarlayın.

5. Yüz tüylerine bitkisel çözüm: Portakal ve limon kabuğu maskesi yapımı

İhtiyacınız olanlar:

1 tatlı kaşığı kuru portakal kabuğu (toz)
1 tatlı kaşığı kuru limon kabuğu (toz)
1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
1 tatlı kaşığı badem
1-2 çay kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı gül suyu

Yapılışı:

Portakal kabuğu tozu, limon kabuğu tozu, badem ve yulaf ezmesini karıştırın. Hamur haline getirmek için gerekli miktarda gül suyu ve zeytinyağı ekleyin. Yüzünüze uygulayarak 5 dakika bekletin. Yaklaşık 5-10 dakika boyunca masaj yapın. Soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 – 3 kez tekrarlayın.

Yorum Yaz