Sivilcelere Ne İyi Gelir: Sivilceler İçin Doğal Çözüm

Bitkisel Çözümler kategorisine 2 Haziran, 2016 tarihinde eklendi, 913 defa okundu

Sivilcelere Ne İyi Gelir: Sivilceler İçin Doğal Çözüm

sivilceler için doğal çözüm

sivilceler için doğal çözüm

Sivilceye ne iyi gelir?

Sivilceler için birçok doğal ilaç bulunmaktadır. Size ve cildinize en uygun ilacı nasıl seçeceğinizi bu yazıyı okuyunca belirleyeceksiniz.
Tüm doğal ilaçları en iyi 10 ilaç listesi yaparak toplamış oldum. Burada tüm doğal ilaçları bulabileceksiniz fakat şunu bilmelisiniz ki her ilaç herkes için olumlu sonuçlar göstermez. Bu yüzden bu yazımızı okumadan önce size tavsiyemiz mutlaka sabırlı olmalı ve olumlu sonuçlar gösterecek ilacı bulmalısınız.
Çoğu kişinin sinirlendiği konu ise senelerce doktorlar tarafından kullandırılan kimyasal ilaçlardan bir sonuç alınamamasının ardından son bir ihtimal diyerek bitkisel çözümlere başvurulduğunda sonuç alınması. Bu cidden kanıtlanmış bir durumdur.

Sivilcelerin oluşumu genelde 12 13 yaş civarında başlar. Bu sivilcelerin görüntüsü sinir bozucu da olsa annelerimiz bize lisenin bitmesine yakın geçeceğini söyler. Çoğunluğumuzda biterken bazılarımızda bitmez ve devam eder. İşte bu artık sorun halini almış demektir. Bu yüzden yazımızın devamında okuyacağınız yöntemlerden birini kullanarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.
Sürekli yardım aranmasına karşın hala daha yardımcı faktör bulunamamış olabilir. Önemli olan sabırlı olmak ve strese girmemektir. Bu yüzden sakin olun ve mutlaka çözümü bulacağınızdan emin olun. Sivilcelerinizin nedenini doktorunuza başvurarak da öğrenebilirsiniz tabii ki. Şimdi öncelikle bilinmesi gerekenler okuyacağız:

– Doktorlar hormonsal olduğu ve kimyasal ilaçlarla geçeceğini iddia etse de inanmayın. Bu ilaç satımının sağlanması için söylenen bir yalandır. Lütfen bu yalana kanmayın. Doktorların reçete ile verdiği kimyasalları asla kullanmak zorunda değilsiniz. Bu ilaçlar tamamen para tuzağıdır.

– Neler tükettiğiniz çok önemlidir. Tükettiğiniz doymamış yağlar çok büyük oranda sivilce oluşmasına neden olur. Bazı yağ türlerinin vücuda alınmaması da akne oluşumunu tetikler. Bu yüzden beslenmenize dikkat etmeli ve gerekli olan şeyleri mutlaka aksatmadan tüketmelisiniz. Bunu özellikle ergenlik döneminde mutlaka uygulamalısınız.

– Mutlaka kan testi yaptırın! Vitamin ve besinlerden hiçbir şeyin eksikliğini yaşamadığınızdan emin olmak için kan testi yaptırın. Burada emin olmak için en ayrıntı testler de yapılmalıdır: A vitamini ve çinko. Ayrıca tiroid ve tiroid bezi tarafından üretilen hormon düzeylerinin (progesteron ve testosteron) kontrol edilmesi iyi bir fikir olabilir.

– Alerjenler neden olabilir! Akne alerjinin bir sonucu olabilir. Akne, gluten gibi besinlerin absorbesini azaltarak akne oluşumuna neden olabilecek uygun ortamı yaratabilir. En yaygın alerjenler, yumurta, süt ve mayadır.

Sivilce nasıl geçer: Sivilceler için doğal maskeler:

1. Sivilce için karbonat

Karbonat inanılmaz etkiler yaratmaktadır. Sadece birkaç sene önce maske olarak kullanılmasının yaygınlaştığı karbonat, aknelerin içindeki iltihabı kurutarak yok ettiği gibi aynı zaman ölü deriyi de temizleyerek vücudun hava almasını sağlar. Bu nedenle sivilce maskesi olarak en etkili maskedir. Karbonat bu yüzden belki de burada okuyacağınız en etkili yöntemdir. Kullanımı için sadece birkaç çay kaşığı karbonat ve bu karbonat tozunun hamurlaşmasına yetecek kadar ılık su gereklidir. Bu ikisini karıştırarak hamur kıvamına getirdikten sonra bu hamuru cildinize uygulayın. İyice her şeye bol bol sürün ve gece o şekilde bırakarak sabaha kadar tedavi sürecinin gelişmesine izin verin. İlk kullanım bile olsa kullanımdan sonra cildinizde büyük farklılıklar görebileceksiniz.

2. Sivilce için elma sirkesi

Sivilce için anti bakteriyel ve antifungal özellikleri ile doğal bir çözüm olarak görülmektedir bu yöntem. Bu sirkeyi cildinize uygulamadan önce seyreltilmiş olduğuna dikkat edin. Zaten çoğunlukla seyreltilmiş şekilde satılsalar da siz yine de durumların daha kötüye gitmesini istemiyorsanız mutlaka kontrol ederek seyreltilmiş olduğundan emin olmalısınız.

3. Sivilce için hint yağı

Hint yağı, anti bakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Aynı zamanda da çok nemlendirici ve yumuşak bir yapısı vardır. Bakteriler ile mücadeleye ve kızarıklıkların azalmasına yardımcı olur. Cildiniz için Hint yağı ile belirli bir süre kadar masaj yapın. Günde birkaç kez bu masajı tekrarlayabilirsiniz. Hint yağı ile yeniden bir nemlendirici kullanmaya hiç gerek yok, çok iyi nemlendiriyor ve gözenekleri yapışmasına neden olmadan bunu sağlıyor. Optimal yararı için ham, yani organik hint yağı kullanmanızda fayda vardır.

4. Sivilce için çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı bir uçucu yağdır ve yoğun anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu yüzden de aknelere karşı oldukça güçlü bir doğal ilaç olabilir. Bunu uygulamak için küçük miktardaki çay ağacı yağını eşit miktarda su ile karıştırın. Bir pamuğu karışımın içine daldırın ve pamuğa karışımı emdirin. Sonrasında bu karışımı pamukla silerek cildinize uygulayın. Gün boyunca istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Makyaj yapacaksanız bu karışım mutlaka makyajın altın kalmalıdır.

5. Sivilce için yumurta maskesi

Yumurta akları tabii ki yemek olarak değil içindeki yoğun protein sayesinde vücudu iyileştirme amaçlı kullanılmalıdır. Yumurta akı, fazla yağı azaltır ve ek olarak yabancı maddelerin gözenekleri kapamasını engeller. Kullanmak için yumurtanın sarısı beyazından ayırarak beyazını bir pamukla cildinize yedirin ve parmaklarınızla bu bölgeye masaj yapın. 10 dakika uyguladığınız masajın ardından bekleyerek vücudun bunu iyi absorbe etmesini sağlayabilirsiniz. Vücut bu işlemin sonucun parlak olur.

6. Sivilce için limon maskesi

Bu yöntem için ya limon suyu veya taze sıkılmış limon kullanabilirsiniz. Limon cildinizi temizlemeye yardımcı olacak doğal anti-bakteriyel özelliğe sahiptir ve ayrıca limonun sıkıştırıcı özellikleri vardır. Cilt için limon suyu uygulamak istiyorsanız sürdüğünüz limonu 1 saat boyunca orada bırakın ve o bölgeyi yıkamayın.

7. Sivilceye sarımsak

İçerdiği anti-bakteriyel özelliklerle beraber cildinizi korur. Hatta içinde bulunan kuvvetli enzimlerle akneyi kurutabilir. Bu yüzden akne sorununuz varsa bu bölgeye sarımsağı veya suyunu sürerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

8. Sivilceye buz sürmek

İnflamasyonu azaltmaya yardımcı olmak için bir buz küpünü sadece sorunlu alanları üzerine yavaşça sürebilirsiniz. Soğuk suyla yüzünüzü yıkadığınız ani soğuk etkisi ile bakterilerinden birçoğundan kurtulduğunuz gibi aynı zaman da vücudunuzun gözeneklerinin açık kalmasını sağlarsınız.

9. Sivilcelere mısır unu

Mısır nişastası çok yatıştırıcı ve yumuşak bir maddedir. Bu yöntem aknenin kaşıntısı ve acısını mutlaka dindirecektir. Mısır nişastasını direk olarak yüzüne serpebileceğiniz gibi su ile karıştırıp lapa kıvama getirerek bu lapayı yüzünüze de sürebilirsiniz.

10. Sivilce için aloe vera

Aloe vera çok yatıştırıcıdır ve kızarıklıkla beraber iltihabı da azaltır. Jöle halindeki bu maddeyi parmaklarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Tabii ki her zaman olduğu gibi ne kadar taze aleo vera kullanırsanız o kadar hızlı etki göreceksiniz demektir.

Hala bu doğal ilaçlar sivilce için kullanmaya devam ediliyor. Genellikle, kabartma tozu maskesi ve Hindistan cevizi yağı yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildiniz yukarıdaki tedavilerden sonra daha net ve parlak olacaktır.
Nedeni ne olursa olsun, hiçbir zaman bu doğal ilaçları sivilce için denemeniz talimatlara uymanız koşuluyla size zarar vermeyecektir. Bu yüzden yukarıdaki tedavileri iç rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz