Selülit Diyeti Ebru Şallı ve Ender Saraç-Anti Selülit Diyeti Nasıl Yapılır

Bölgesel Zayıflama kategorisine 20 Haziran, 2012 tarihinde eklendi, 570 defa okundu

Selülit Diyeti Ebru Şallı ve Ender Saraç-Anti Selülit Diyeti Nasıl Yapılır

Kadınların korkulu rüyası olarak ta lanse edilen selülit sorunu, özellikle kötü beslenme alışkanlıkları ile hareketsiz yaşam tarzının sonucunda ortaya çıkan bir problemdir.  Kadınlarda özellikle hormon salgılamasındaki bozulmalar, kan dolaşımındaki zayıflamalar ve bozukluklar, ergenlik dönemi ve hamilelikte menopozda ortaya çıkan metabolizma değişimleri selülitin nedenleri arasında önemli bir yer kaplamaktadır.  Selülit son dönemlerde kadınlara özgü bir cilt görünüm sorunu olarak bilinmesine rağmen erkeklerde de selülit son zamanlarda gittikçe artıyor. Selülitle mücadele etmek için hiç şüphesiz yürüyüş yapmak ve özellikle kalça, bacaklar, kollar gibi selülit oluşumuna yatkın bölgeleri hareket ettirmek gerekecektir. Ancak selülite karşı yapılabilecek etkin mücadele yöntemlerinden bir tanesi de beslenme alışkanlıklarını gözden geçirerek selülite karşı iyi gelen yiyecekler ile beslenmek ve elbette etkin bir selülit diyeti uygulamaktır.

Selülite karşı etkin bir çözüm arayanlara elbette mucize bir selülit diyeti veremeyeceğiz. Çünkü böyle sihirli bir formül yok. Ama aşağıda sizlere verdiğimiz selülite doğal tedavi önerilerini yerine getirirseniz birkaç ay içerisinde vücudunuzda selülitten eser kalmayacağını da garanti edebiliriz.

1. Su içmek selülite iyi gelirmi
Çoğu kez selülit hastalarından su içmek selüliti azaltırmı şeklinde sorular alıyoruz. Selülit oluşumunda son derece etkili olan toksinler, su ve yağ ile birlikte selüliti oluşturmaktadır. Günlük su ihtiyacının karşılanmaması durumunda hem metabolizma daha yavaş çalışır hem de selülitlere neden olan toksinler vücuttan dışarı atılamaz. Bu durumda da kronik selülit sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Selülitlere doğal çözüm bulmak istiyorsanız su için. Günde 2.5 litre kadar içilen su selülitlerin dokulardan sökülüp atılmasını hızlandıracaktır.

2. Sigara içmek selülit yapar mı

sigara içmek vücuttaki oksijen oranını azalttığı gibi kan dolaşımının yapıldığı kılcal damarları daraltarak selülitlerde biriken toksinlerin atılmasını yavaşlatır. Sigara hem selülitleri inatçı hale getirir hem de cildi yaşlandırıcı etki yapar.

3. Balık ve avokado yemek selülite iyi gelir
Hem balıkta hem de avakado meyvesinde selülitleri yok eden ve kan dolaşımını hızlandıran omega 3 ve 6 yağ asitleri bolca bulunuyor.  Diğer yandan somon balığı gibi balıklarda bulunan fosfor minerali selülit söktürücü faydaları ile bilinen bir mineraldir.

4. Selülit giderici egzersiz hareketleri
selülit giderici egzersiz hareketleri ile kan damarları daha fazla oksijenle dolacak ve kan dolaşımı hareketlenecektir. Böylece selülitlere neden olan toksinler de bedenden daha hızlı atılarak selülit oluşumuna daha en başında engel olunacaktır. selülit giderici masaj hareketleri de bu bakımdan son derece yararları olan bir diğer alternatif egzersiz yöntemidir.

5. Fazla kilolar selülit yapar mı
Selülit doğrudan doğruya şişmanlık veya obezite ile ilişkilidir. Vücuttaki yağ kitlesi arttıkça kişinin hormon dengesi bozulmakta ve özellikle kadınlarda selülit oluşumuna uygun bir bünye ortaya çıkmaktadır.

6. Lesitin selülite iyi gelirmi
Lesitin bakımından zengin yiyecekler arasında bilhassa yumurta, elma, ıspanak ve soya gibi besinler kan dolaşımını ve dolaşım sistemini hızlandırır ve selülitlere engel olur.

7.Lifli yiyecekler selülite bitkisel çözüm müdür?
Selülitlerin oluşumunu daha en baştan önlemek  için günlük lif ihtiyacı karşılanmalıdır. Posalı yiyeceklerden elde edilen liflerin günlük olarak 25-30 gram civarı alınması gerekmektedir. Lif bakımından zengin yiyecekler  Sebzeler, meyveler, kurubaklagiller, tahıllar, kuruyemişler posaca zengin besinlerdir.

8.Kolajen ve elastin maddelerce zengin yiyecekler selülit tedavisinde etkilidir. 
Kolajen ve elastin cilt yapısı için yine önemli maddeler, bu nedenle kaliteli protein alımı kolajen ve elastin sentezini hızlandırır. Hindi, tavuk göğsü, az yağlı süt ve süt ürünleri beslenme programımızda yer almalı.

9.Sağlıksız beslenme alışkanlıkları selülit nedenleri arasında ilk sıradadır. 
Yanlış bir beslenme tarzı olan fast-food tarzı besinler, alkol, asitli içecekler, tuzlu, tatlı ve yağlı yiyecekler, hamur işleri mümkün olduğu kadar azaltılmalı.

Yorum Yaz