Saçların Uzaması İçin Ne Yapılır: Saç Uzatmak İçin Yumurta Maskesi

Güzellik Tavsiyeleri kategorisine 27 Nisan, 2016 tarihinde eklendi, 489 defa okundu

Saçların Uzaması İçin Ne Yapılır: Saç Uzatmak İçin Yumurta Maskesi

saç uzatmak için yumurta maskesi

saç uzatmak için yumurta maskesi

Saç uzaması için neler yapılmalı:

Uzun ve sağlıklı, parlak saçlar herkesin hayalidir. Fakat beslenme ve dış etkenler nedeni ile yıpranan saçlar giderek matlaşabilir ve uzaması uzun sürebilir. Çoğu kadın saçlarının hızla uzaması için bir çözüm aramaktadır. Kozmetik çözümler pek işe yaramazken çoğu insan kaynak saç gibi yöntemleri kullanmaktadır. Fakat tabi ki yapay saçlar gerçek saçın yerini tutamaz. Saçların uzaması için gerekli olan tek şey proteindir. Bu nedenle yumurta içerdiği protein ile saç uzatmak için kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Saçların yüzde 70’i keratin denilen bir proteinden oluşur. Keratin saçlarda zayıf olan bölgeleri kuvvetlendirerek saçların sağlıkla uzamasını sağlar. Gerek beslenme düzeni gerekse dış etkenlerin yıprattığı saçlarda keratin üretilme seviyesi düşer. Doğal bir yöntem olarak keratin üretilmesine yardımcı olmak için yumurta kullanılabilir. Saçların uzaması için yumurta en etkili çözüm olarak bilinir. Yumurta içerdiği zengin protein ile saçların sağlıkla uzaması için şu şekilde kullanılır:

Saçların hızlı uzaması için maske: Saç yumurta maskesi nasıl yapılır: 

Adım 1

1 adet yumurta bir kabın içerisine kırılır. Yumurtanın sarısı ve beyazı ayırılmadan iyice çırpılır. Yumurtanın beyazı ve sarısı iyice karışmış olmalıdır.

Adım 2

Karışımın içerisine 1 çorba kaşığı zeytin yağı eklenir. Tekrar iyice karıştırılır.

Adım 3

Kullanmaya hazır olana kadar yani krem kıvamına gelene kadar plastik bir kasede bekletilir.

Saça yumurta maskesi nasıl yapılır?

Adım 1

Kolay erişim için banyoda yakın bir yere yumurta kürü yerleştirilir. Saçlar hafif ve bitkisel bir şampuanla yıkanır. Uygulama temiz saça yapılmalıdır.

Adım 2

Saçlardaki fazla su sıkılır. Eğer saçlarda hala fazla su varsa bir havlu yardımı ile de fazla su alınabilir. Fakat saçların kurulanmaması ve nemli kalması gerekmektedir.

Adım 3

Yumurta saç kremi gibi saçın her bölümüne kullanılabilir. Özellikle saç diplerine ve saç uçlarına masaj yaparak uygulanmalıdır. Masaj yaparken sert hareketlerden kaçınılmalı daha yumuşak hareketler yapılmalıdır.

Adım 4

Saçlara yumurta kürü uygulandıktan sonra bone ile saçlar kapatılır. Yumurta kürü saçlarda 10 ila 20 dakika kadar bekletilir.

Adım 5

20 dakikanın sonunda saçlar yine hafif ve bitkisel bir şampuanla yıkanır. Saçın nemini kaybetmemesi için duş sonrasında saçlara yine bitkisel bir nemlendirici saç kremi uygulanabilir.

Saçlar için yumurta kürü

Yumurta kürü, saçlarda 20 dakikadan fazla bırakılmamalıdır. Yumurta protein içeren bir besin olduğu için uzun bir süre saçlarda kalırsa saçların kurumasına ya da kuruyarak matlaşmasına neden olabilir. Ayrıca bu uygulama kesinlikle her gün ya da her hafta yapılmamalıdır. Ayda 1 kez uygulamak yeterli olacaktır. Aksi takdirde uygulama 1 ayda birden fazla yapıldığında aşırı protein yüklemesi saçlara zarar verecektir.

Saça yumurta kürü uygulaması için ipuçları

Yumurta kürü saçlar temiz olduğunda çok daha etkilidir. Çünkü saçlar bu durumda proteini çok daha kolay ve hızlı emer. Ayrıca bitkisel şampuanlar kimyasal içermediği için çok daha sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Saçların kurumaması için özellikler krem uygulamasından sonra saçlara kurutma makinesi, saç düzleştirici ve saç maşası gibi ısı yayan işlemler yapılmamalıdır.

İhtiyacınız olacak şeyler

– Karıştırma kabı

– Çatal

– 1 yumurta

– 1 yemek kaşığı zeytin yağı

– Plastik kap

– Bitkisel şampuan

– Havlu

– Duş bonesi

– Nemlendirici saç kremi

Saçların hızla uzaması için kullanılan kozmetik yöntemler kimyasal içerikli ürünlerden oluşmaktadır. Bu da saçların uzun vadede yıpranmasına ve koparak dökülmesine neden olabilir. En sağlıklı çözüm doğal yollardır. Bu nedenle saçlar için yumurta kürü rahatlıkla kullanılabilir. Yumurta kürü saçlara ihtiyacı olan keratini sağlayacaktır.

Yorum Yaz