Romatoit Artrit Nasıl Geçer: Romatoit Artrite Bitkisel Tedavi

Bitkisel Çözümler kategorisine 20 Ocak, 2017 tarihinde eklendi, 519 defa okundu

Romatoit Artrit Nasıl Geçer: Romatoit Artrite Bitkisel Tedavi

romatoit artrite bitkisel tedavi

romatoit artrite bitkisel tedavi

Romatoid artrit nasıl teşhis edilir?

Romatoid artrit eklemlerde şiddetli ağrılara ve iltihaplanmaya neden olan otoimmün bir hastalıktır. Bu hastalıkta en çok parmak, dizler, bilekler ve ayaklar etkilenir. Romatoid artrit şikayeti erkeklerde daha çok kadınlarda görülür. Hastalık herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir ancak araştırmalara göre 60 ve 40 yaşları arasında daha sık görüldüğü ortaya çıkmıştır. Artrit belirtilerinin ilki eklem ağrılarıdır. Eklem ağrıları ve eklem iltihabına bağlı olarak eklemlerde şişlikler oluşur. Hareket etmede zorluk da yaşanabilir. Hastalığın teşhisi için doktora danışılmalıdır.

Artrit ağrılarını azaltmak için ilaç ve doktor tedavisinin yanı sıra doğal yöntemler de kullanılabilir. Romatoid artrit bitkisel tedavi yöntemleri ile kontrol altına alınabilir.

Adım 1

Sıcaklık ve ısı etkilenen alanlara uygulanabilir. Her gün banyo suyuna yarım fincan sülfat ekleyerek 15 dakika bu suyun içerisinde durulabilir. Bu uygulama ile kaslar rahatlar ve eklem ağrılarında azalma olur. Ayrıca sıcak uygulaması için ısıtma yastığı ya da elektrikli battaniye de kullanılabilir.

Adım 2

Fazla kilolar verilmelidir. Kilo artışı eklemlere daha fazla yük binmesine neden olurken basıncı artırarak ağrının da artmasına neden olur. Özellikle düzenli beslenme düzeni içerisinde brokoli ve lahana gibi yeşil yapraklı besinler tüketilebilir.

Adım 3

Etkilenen eklem çevresindeki kaslar güçlendirilebilir. Kasları güçlendirmek ve esnekliği artırmak için su aerobiği ve bisiklet gibi düşük eforlu egzersizler yapılabilir.

Adım 4

Gevşeme teknikleri uygulanabilir. Nefes egzersizleri, yoga ve meditasyon öğretileri ile artrit nedeni ile oluşan ağrılar azaltılabilir.

Adım 5

Birkaç damla okaliptüs yağı ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bu yağ karışımı ile ağrı oluşan eklem bölgelerine masaj yapılır. Ayrıca yağ karışımında adaçayı, kekik ve lavanta gibi diğer uçucu yağlar da kullanılabilir.

Adım 6

C vitamini tüketimi artırılabilir. Sabah ve akşam 500 mg vitamin takviyeleri kullanılabilir. Portakal suyu ve greyfurtun bol miktarda tüketilmesi artrit belirtileri ile mücadelede en etkili yöntemlerden biridir.

Artrit ağrılarını gidermek için ihtiyacınız olacak şeyler:

– Sülfat
– Isıtma yastığı ve elektrikli battaniye
– Okaliptüs yağı
– Zeytin yağı
– C vitamini

Artrit eklemlerde şişlik ve yoğun iltihaplanmalara neden olabilir. Bu şişlikler hareketleri kısıtlar. Genellikle aşınma sonucu oluşan eklem ağrıları kronik ağrılara dönüşebilir.

Kronik eklem ağrıları için bitkisel çözümler

Adım 1

Yemeklerde bol bol sarımsak kullanılmalıdır. Yemeklerin yanı sıra sarımsak çiğnenerek de tüketilebilir. Sarımsak eklemlerde oluşan şişliklerin inmesine yardımcı olurken aynı zamanda ağrıyı da azaltır.

Adım 2

1 bardak siyah kiraz suyu ile 1 bardak su karıştırılır. Bu karışım günde 2 kez tüketilebilir. Artrit ağrıları giderilene kadar bu karışım içilmeye devam edilmelidir. Ayrıca her gün 1 ya da 2 bardak ananas suyu tüketilmesi de romatoid artrit ağrıları için etkili olmaktadır. Ananas içerdiği bromelain enzimi ile eklem inflamasyonunu azaltır ve güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Adım 3

Her gün 2 ila 4 gram taze zencefil suyu, ya da zencefil özü veya çayı içmek eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Zencefil inflamasyon tedavisinde oldukça etkilidir.

Adım 4

Şeytan pençesi bitkisinin çayı da normal çay gibi demlenerek içilebilir.

Adım 5

Beyaz ya da kahverengi hardal tohumu eklem ağrıları dindirmek için kullanılan bitkisel çözümler arasındadır. Sirke ile nemlendirilen hardal tohumuna biraz un serpilir. Karışım ağrıyan eklem bölgelerine sürülerek gazlı bez ile eklemler sarılır. 20 dakika bekledikten sonra eklem bölgesi ılık su ile yıkanabilir.

Adım 6

Kaynar suya 1 tatlı kaşığı kereviz tohumu eklenir ve biraz daha kaynatılır. 15 dakika sonra süzüldükten sonra ılınmaya bırakılır. Karışım eklem bölgelerine uygulanır.

Adım 7

Günde 3 ya da 4 ceviz tüketilmesi ve özellikle taze Hindistan cevizi tüketilmesi eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Romatoit artrit tetikleyen yiyecekler yağlı ve sağlıksız besinlerdir. Bu besinlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Ayrıca romatoit artrit için aloe vera suyu da tüketilebilir. Genellikle romatoid artrit ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınır. Ancak bu ilaçlar sadece ağrıyı azaltır. Geçici bir çözümdür. Artrit belirtileri görülüyorsa mutlaka en kısa zamanda bir doktora gidilmelidir.

Romatoid artrite hangi doktor bakar?

Romatoid artrit için bir fizik tedavi uzmanına gidilmelidir.

Yorum Yaz

1 Yorum

 • Kadir OnayCevapla

  Romatoit Artrit bir otoimmunel rahatsızlıktır,
  Modern tıp ta tedavisi yoktur,Apiterapi ve İmmunoterapi gibi doğal yöntemlerle kalıcı,güvenilir tedavisi mümkündür.
  PROPOLİSİN FAYDALARI
  Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır.100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tesbit edilmiştir.
  Diş eti iltihabı ,ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir.
  Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini yokeder.
  Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür.
  Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs)
  Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak- dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları) Sentetik antibiyotiklerin öldüremediği
  E-coli,Herpes,İnfluenza,Hiv,HPV gibi virüs ve bakterileri öldürdüğü in vivo ve invitro laboratıvar araştırmalarıyla ıspatlanmıştır.
  Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir.İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır,(Romatoid,Romatoid artrit, aseptik necrosis,
  iltihaplanmış yaralar.. vs.)
  Ülserlilere super etkin devadır.Modern tıp ta romatizmanın,romatoit artritin,Ankilozan Spondilitin,enflamasyonel Fibromiyalji nin tedavisi yoktur,
  Fakat Propolis,ENFLAMASYONEL, romatizmal tüm hastalıklar için doğadaki en üstün,güvenilir,kalıcı tedavi sunan doğal bir arı ürünüdür.
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim ,Organik sertifikalı ürün temini ve
  kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu telefonlarımdan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla, Kadir Onay

  Tem 08, 2018 12:00