Penis-Vajinada Uçuk: Genital Herpes için Bitkisel Tedavi

Bitkisel Çözümler kategorisine 15 Şubat, 2015 tarihinde eklendi, 17.669 defa okundu

Penis-Vajinada Uçuk: Genital Herpes için Bitkisel Tedavi

genital siğillere bitkisel çözüm

genital siğillere bitkisel çözüm

Genital herpes, genital uçuk olarak da bilinmektedir. Gri ya da ten rengi lezyonlar olarak ortaya çıkar ve genital bölgelerin çevresinde bulunmaktadır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Bu lezyonlar genellikle kaşıntı, yanma hissi ve kızarıklık gibi belirtiler gösterir. Bazı durumlarda genital herpes çok az ağrıya neden olabilir. Bu hastalığa sebep olan virüs, papilloma virüsü veya HPV olarak bilinir. Cinsel ilişki ile kişiden kişiye kolayca bulaşabilir. Genital herpes için ilaç tedavilerinin yanı sıra bitkisel tedaviler de denenebilir.

Genital herpes belirtileri nelerdir?

Genital herpes belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Başlarda teşhis etmesi biraz zordur. Başlıca belirtileri şunlardır:

– Ağrısız kabarcıklar ya da genital bölge üzerinde oluşan yumrular görülür.
– Herpes lezyonları kaşıntıya neden olabilir; bazı durumlarda lezyonlardan sıvı akabilir.
– Genital herpes bazı durumlarda kanamaya ya da idrar yaparken zorlanmaya neden olabilir. İdrar sırasında bir yanma hissi oluşabilir.
– Virüs rahim içine kadar yayılabilir. Herpes lezyonlarının vajina içine yayılmasını önlemek için check-up yaptırılması önerilir.
– Herpes lezyonları, kadınlarda, cinsel ilişki sonrası kanamaya neden olabilir.
– Herpes ağız ve dil bölgelerine de yayılabilir.

Genital Herpes lezyonları neden olur?

Genital herpesin ana nedenleri:

– İnsan papilloma virüsü ya da HPV
– Enfekte olmuş bir kişi ile cinsel ilişki
– Yüksek miktarda doğum kontrol hapı kullanımı
– HPV ile enfekte olmuş kişiler ile aynı eşyaları kullanma

Genital herpes için bitkisel çözümler

1. Çay ağacı yağı

Genital Herpes lezyonları tedavisinde çay ağacı yağı bir pamuk topağı ile lezyonlar üzerine doğrudan uygulanabilir. Bu işlem on gün boyunca günde bir kez tekrarlanır. Oluşan küçük kızarıklar yavaş yavaş beyaza döner ve düşer.

Not: Hassas ciltlerde çay ağacı yağı su ile seyreltilerek kullanılabilir.

2. C vitamini

Herpes lezyonları C vitamini ile tedavi edilebilir. Takviye olarak C vitamini tabletleri kullanılabilir. Aynı zamanda bu tabletler kırılarak ezilip suyla karıştırılarak da kullanılabilir. Bu karışım lezyonlar üzerine doğrudan uygulanabilir. Ardından bölge bir bandaj ile kapatılır. Bu işlem virüslerin yok edilmesini sağlar.

3. Elma sirkesi

Elma sirkesi, genital herpes lezyonları tedavisinde kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Elma sirkesi doğrudan lezyonların üzerine uygulandığında ölü ve kuru hücrelerin arındırılmasına yardımcı olur. Daha verimli sonuçlar için pamuk yardımı ile elma sirkesi cilt lezyonları üzerine uygulanır ve cilt üzerinde birkaç saat bekletilir. Ardından alan ılık su ile yıkanır. İşlem her gün tekrar edilebilir.

4. Sarımsak

Antiviral özellikleri nedeniyle, sarımsak da genital uçuklar için en etkili çözümlerden biridir. Çiğ sarımsak tüketilebileceği gibi topikal şekilde de cilde uygulanabilir. Birkaç diş çiğ sarımsak ezilerek hamur haline getirilir. Elde edilen hamur etkilenen cilt bölgesine uygulanır ve iki gün sargı bezi ile sarılarak ciltte bekletilir.

5. Soğan

Genital uçuk lezyonları tedavisinde dilimlenmiş soğan kullanılabilir. Soğan dilimleri lezyonlar üzerine uygulandıktan sonra bir bandaj ile sarılır. Soğan dilimleri yerine soğan suyu da kullanılabilir. Soğan suyuna biraz tuz serpilerek uçuk lezyonları üzerine uygulanır. Ardından cilt ılık su ile yıkanır. Soğan anti-mikrobiyal ve antiseptik etkisi ile herpes lezyonlarının hızla iyileşmesini sağlar.

6. E vitamini yağı veya Hint yağı

E vitamini yağı ya da hintyağı da HPV enfeksiyonundan kurtulmak için uçuklar üzerine uygulanabilir. En iyi sonuçlar için E vitamini yağı ile genital bölgede etkilenen cilt alanları hafifçe ovulmalıdır.

7. Yulaf Banyosu

Yulaf banyosu genel cilt sağlığının yanı sıra genital uçuklar için de kullanılmaktadır. Kaşıntı giderici özelliğinin yanı sıra cildin yatıştırılmasını sağlar. Ilık su dolu küvete bir bardak yulaf tozu eklenir. Bu su ile banyo yapılır.

8. Süt kaymağı

Süt kaymağı genital herpes lezyonları tedavisinde kullanılmaktadır. İyileşme sürecini kısaltırken aynı zamanda virüsün yayılmasını engeller. Ayrıca patojen gelişimini azaltır. Genital herpes lezyonları üzerine doğrudan uygulanabilir.

9. Meyan kökü

Meyan kökü ezilerek doğrudan genital herpes lezyonları üzerine uygulanabilir. En etkili tedavi seçeneklerinden biridir.

10. Söğüt ağacı kabuğu

Söğüt ağacı kabuğu da etkili doğal bir çözümdür. Söğüt ağacı kabuğu iç kısmı biraz nemlendirilir. Islatılmış ağaç kabuğu genital herpes lezyonlarına doğrudan uygulanabilir. Ardından bir bandaj ya da gazlı bez ile alan kapatılır.

11. Mazı

Mazı potansiyel terapötik değerleri ile genital herpes için sık kullanılan bitkisel tedavilerden biridir. Güçlü anti viral etkileri ile enfeksiyon tedavisinde etkilidir.

12. Koli bandı

Genital herpes lezyonlarından kurtulmak için doğal bir tedavi olarak koli bandı şeritleri de kullanılabilir. Şeritler 6 gün cilt üzerinde bekletilir. Lezyonlar tamamen yok olana kadar işleme devam edilmelidir.

13. Alkol

Alkol de uçuk tedavisinde etkili bir çözümdür. Ancak 1 hafta ya da 1 ay düzenli olarak kullanılması gerekir. İyileşme süresi herpes lezyonlarının boyutuna bağlı olarak değişir.

14. Şeffaf oje

Şeffaf oje genital uçukların üzerine yatmadan önce uygulanabilir. Bu işlem haftada en fazla 2 kez uygulanmalıdır. Oje uçuğun kurumasına yardımcı olacaktır.

15. Karbonat

Bir tatlı kaşığı Hint yağına biraz karbonat eklenerek karıştırılır. Karışım hamur haline getirilir. Etkilenen cilt bölgelerine uygulanır ve bölge sargı bezi ile sarılır. Birkaç saat sonra bölge ılık su ile durulanabilir.

16. Aloe vera suyu

Aloe vera suyu doğrudan genital uçuk lezyonları üzerine uygulanabilir. Düzenli olarak uygulanması tavsiye edilir. Bu yöntem cildi nemlendirir ancak lezyonları kısa sürede kurumasını sağlar.

Genital uçuk oluşumlarını engellemek için ne yapılabilir?

Genital herpes lezyonları bulaşıcı olduğu için enfeksiyon oluşumuna dikkat edilmelidir. Bulaşma riskini düşürmek için bazı önlemler alınabilir:

– Genital bölge kuru ve temiz tutulmalıdır.
– Aşırı terlemeyi önlemek ve genital bölgedeki hava dolaşımını artırmak için pamuklu iç çamaşırları giyilmelidir.
– Kesinlikle uçuklar sıkılmamalı ya da koparılmaya çalışılmamalıdır.

Genital uçuklar yani genital herpes ciddi bir sağlık sorunu olmasa da tedavi edilmediğinde sorunlara neden olabilir. Uçuğa neden olan virüsten korunmak için enfekte olmuş kişiler ile temastan kaçınmak gerekir. Ayrıca ortak eşyaların da kullanılmaması gerekir. Eğer genital bölgede uçuk oluşumları oluşmaya başladıysa bitkisel ve doğal çözümler denenebilir. Bu çözümler olası yayılmayı engeller. Ancak bazı durumlarda uçuk lezyonları bitkisel tedavilere rağmen yayılabilir ya da giderek şiddetlenebilir. Bu tür durumlarda bir doktora danışılması gerekir. Uçuk lezyonlarının genital alanlarda iç bölgelere ulaşmaması için hemen tedaviye başlanmalıdır. Lezyonlar 1 haftadan uzun süredir herhangi bir değişiklik göstermiyorsa ya da kaşıntı ve kanama gibi şiddetli belirtiler varsa en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurulması önerilir.

Yorum Yaz

4 Yorum

 • Derman 60 60Cevapla

  Arkdaslar genatal ucugu olan arkadaslar bana ulasin 100 yuz cozumu bir iksir damla ile bulduk

  Mar 10, 2017 20:38
  • Derman 60 60Cevapla

   Arkdas genatal herpes 100 yuz bir cozum buldum

   Mar 12, 2017 08:13
   • ArdaCevapla

    Nasıl ulaşıcaz sana derman ?

    Şub 14, 2018 06:31
 • Kadir OnayCevapla

  Genital uçuk, herpes simplex virüs otoimmunel bir rahatsızlıktır,
  Modern tıp ta tedavisi yoktur,antibiotiklerle yapılan uygulamalar fayda dan çok telafisi imkansız kalıcı tahribata sebep olmaktadır.
  Apiterapi ve İmmunoterapi gibi doğal yöntemlerle kalıcı,güvenilir tedavisi mümkündür.
  PROPOLİS; Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır,100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği
  tesbit edilmiştir.Mantar ve zor öldürülen virüs ve bakteri ve mikropları yokeder. Herpes Simplex Virus Type 2 lezyonlarının 6 aydan daha fazla
  bir süreliğine tekrarını önler ve bu lezyonların iyileşmesini de hızlandırır. Yine virüsün şiddetini de azaltır. Ağrıyı %100, kaşıntıyı %85
  geçirir. Lezyonların tekrarlamasını %90 önler. Herpes virüsünün saldırdığı iltihaplı sinir liflerine direk etki yapar. Sentetik antibiyotiklerin
  öldüremediği E-coli,HERPES,İnfluenza,Hiv,HPV gibi virüs ve bakterileri kalıcı 0larak öldürdüğü in vivo ve invitro laboratıvar araştırmalarıyla
  ıspatlanmıştır.
  Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir. Propolis,enfeksiyonel ve ENFLAMASYONEL, tüm hastalıklar için doğadaki en üstün,güvenilir,kalıcı
  tedavi sunan doğal bir arı ürünüdür.
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapist ve İmmunoterapistim ,Organik sertifikalı ürün temini ve
  kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu telefonlarımdan ve Whatsapp tan ulaşabilirsiniz.Saygılarımla, Kadir Onay

  Ağu 20, 2018 22:12