Limon Suyu Diyeti Nasıl Yapılır: Limonata Diyeti

Diyet Listeleri kategorisine 27 Nisan, 2016 tarihinde eklendi, 336 defa okundu

Limon Suyu Diyeti Nasıl Yapılır: Limonata Diyeti

limonata diyeti

limonata diyeti

Lmonata diyeti nedir: Limon suyu kilo verdirir mi?

Limonata diyeti olarak da bilinen limon suyu ve kırmızıbiber diyeti bir detoks uygulamasıdır. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan kısa vadeli bir çözüm sunarken yiyeceklerin ve içeceklerin alımını bir süreliğine kısıtlar. Aslında bu diye genellikle kilo kaybı için yapılan diyetlerden önce arınma diyeti olarak uygulanır. Lütfen limon suyu ve kırmızıbiber diyetine başlamadan önce doktorunuza danışın.

– Limon diyeti için hazırlık

Limonata diyeti yani limon suyu ve kırmızıbiber diyetinden önce 3 gün hazırlık evresi uygulanmalıdır. İlk gün için sadece meyve ve sebzeler tüketilir. İkinci gün ise sadece saf meyve ve sebze sularına izin verilir. Üçüncü gün, sadece su ile karışık 2 litre portakal suyu tüketilir. Bu üç günlük geçiş süresince vücut limonata diyetine hazırdır.

– Limonata diyeti:

2 bardak taze limon suyu, 2 bardak organik akçaağaç şurubu, 1 çay kaşığı acı biber ve 1 litre su karıştırılır. Hazırlanan karışım günde 6 kere içilir. Cam kavanozda ya da şişede saklanabilir. 10 gün boyunca limonata diyetine devam edilmelidir.

– Limonata diyeti tarifi:

Diyet sırasında lifli gıdalar tüketilmemelidir. Bağırsakların hareketlenmesi gerektiği için lifli besinler yerine atık miktarını artırmak için tuzlu su içilebilir.

Limonata diyeti sonrasında tekrar 3 günlük bitiriş evresi uygulanmalıdır. İlk gün sadece portakal suyu tüketilmektedir. İkinci gün ise sadece meyve suyu, sebze suyu veya sebze suyu içeren yumuşak besinler yenmelidir. Üçüncü gün ise biraz çiğ meyve ve sebzeler menüye dahil edilir. 3 günün sonunda normal beslenme düzenine geçiş yapılır.

– Limonata diyeti zararları?

Bu diyet sırasında bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Özellikle yorgunluk, sinirlilik, kas ağrıları ve baş ağrısı en yaygın olarak görülen yan etkiler arasındadır. Bazı durumlarda mide bulantısı ve kusma da görülebilir.

– Limon suyu diyeti ile kaç kilo verilir?

Limon suyu diyeti tehlikeli toksinleri vücuttan atmak ve vücudu kilo kaybına teşvik etmek üzerine kuruludur. Limon suyu diyetinin güvenli olup olmadığını belirlemek için ve sağlıklı kilo verme hakkında bilgi almak için mutlaka doktora danışılmalıdır. Kolonların ve bağırsağın temizlenmesine yardımcı olan limon suyu diyeti ünlü şarkıcı Beyonce Knowles tarafından Dreamgirls filmine hazırlık için kullanılmış bir diyettir. Bu diyet ile 10 gün içinde 15 kilo verdiği söylenilmektedir. Tabi ki diyet sonucu verilen kilo kişiden kişiye göre değişebilir.

– Limonata diyeti hızlı zayıflama diyeti püf noktaları:

Limon suyu ve kırmızı biber diyeti bağırsakların çalışmasını hızlandırarak hızlı kilo verilmesini sağlar. Sık bağırsak hareketlerini teşvik ederken vücuttaki toksinler de hızla atılır. Kilo kaybı etkileyen diğer bir faktör limon suyu diyetine uzunluğudur. Normal diyetlerde 30 günlük ya da daha uzun süreleri kapsayan bir diyet programı geliştirilirken limon suyu diyeti 10 günlük bir süreci kapsar. Bazı kişiler bu diyeti 20 gün ya da 1 aya kadar yapmaktadırlar. Fakat tehlikeli olabileceği için önerilen süreç 10 günle sınırlıdır. Doktor ile bu diyetin etkileri konusunda konuşmakta yarar vardır. Çünkü 10 ya da daha fazla gün sadece su ve limon suyu içmek vücudun ihtiyacı olan besinleri alamamasına neden olur. Bu nedenle diyeti uygulayan kişilerde besin eksikliğinden kaynaklanan baş dönmesi ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklar görülebilir. Amerikan Diyetetik Derneği sözcüsü Susan Moores’a göre birçok kişi etkisiz bir diyet stratejisi uygulayarak limon suyu diyeti ile verdiği kiloları geri kazanmaktadır. Etkili bir diyet planı için mutlaka doktora danışmak gerekmektedir.

Yorum Yaz