Kilo Almanın Yolları: Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler

Kilo Almak İstiyorum kategorisine 4 Nisan, 2016 tarihinde eklendi, 386 defa okundu

Kilo Almanın Yolları: Kilo Almak İçin Doğal Yöntemler

kilo almak için doğal yöntemler

kilo almak için doğal yöntemler

Nasıl kilo alınır?

Sağlıklı kalmak için kişinin orantılı bir vücut ağırlığı olması gerekir. İdeal vücut ağırlığı, boy, yaş ve cinsiyete bağlı olarak değişir. Zayıf olmak vücudun genel sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Çoğu kişi obezite ile mücadele ederken, pek çok insanda kilo almaya çalışmaktadır. Aslında bilinenin aksine kilo almak kilo vermekten çok daha zordur. Aşırı fiziksel aktivite, az yemek, duygusal stres, genetik faktörler, uykusuzluk, zayıf bir sindirim sistemi ve kanser, verem, diyabet, hormonal dengesizlikler, hipertiroidi veya anoreksiya gibi bazı hastalıklar nedeniyle kişide kilo alamama sorunu oluşabilir. Kilo almak için bazı bitkisel ve doğal çözümler uygulanabilir.

Kilo almak için ne yemeli: Kilo aldıran yiyecekler

1. İncir kilo aldırır mı?

İncir, çoklu doymamış yağlar içerdiği için beslenme düzenine dahil edilebilir. Ayrıca, incir, karbonhidrat içerdiğinde kilo almaya yardımcı bir besindir.
– Beş ya da altı adet kuru incir geceden suda bekletilir. Ertesi gün, gün boyunca iki öğünde tüketilir. Her gün; 1 ay boyunca uygulanmalıdır.
– Alternatif olarak; iki kuru incir geceden sütte ıslatılır ve sabah kahvaltıdan önce yenilir. İki ay boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

2. Kilo almak için kuru üzüm

Kuru üzüm de kilo almaya yardımcı bir besindir. Esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Ayrıca, vücut için önemli besinler içerir.
– Yaklaşık 1 fincan kurutulmuş üzüm için gün içinde tüketilmelidir. Yaklaşık bir ay boyunca düzenli olarak kuru üzüm yemek iştahı artırır.
– Alternatif olarak, kuru üzüm geceden bir bardak su içerisinde ıslatılır. Ertesi gün, iki öğün şeklinde tüketilir. Yaklaşık bir ay boyunca bu yöntem uygulanmalıdır.

3. Tereyağı kilo aldırırmı?

Eritilmiş tereyağı doymuş yağ ve kalori açısından mükemmel bir kaynaktır. Bu nedenle vücut ağırlığını artırabilir. Ayrıca, daha fazla vitamin ve mineral içerdiği için cilt sağlığını korur ve cilde parlaklık verir.
– Bir çorba kaşığı eritilmiş tereyağı ile bir çorba kaşığı şeker karıştırılır.
– Bu karışımdan günde iki kez, öğle ve akşam yemeğinden en az 30 dakika tüketilir. Bir ay boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

4. Mango kilo aldırırmı?

Mango, mineraller ve vitaminler açısından zengindir. Sodyum, kolesterol ve yağ içeren sulu bir meyvedir. Enerji ve yağ depolanmasına yardımcı olarak kilo alımını teşvik eder. Ancak mangoyu tek başına yemek kilo almayı sağlamaz. Süt ile birlikte tüketilmesi önerilir.
– Mangolu milkshake günde iki kez; bir ay boyunca içilebilir.
– Alternatif olarak, bir adet olgun mango bir bardak süt içerisine püre halinde eklenir. Bu karışım günde 2 ya da 3 kez tüketilebilir.

5. Kilo almak için patates tüketimi

Patates karbonhidratlar açısından zengin bir besindir. Kilo alımını teşvik eder.
– Bir ya da iki ay boyunca her gün bir porsiyon ızgara veya fırında patates yenebilir. – Zeytinyağı gibi sağlıklı bir yağ içinde yapılan patates kızartması tüketilebilir.

6. Kilo almak için yumurta

Yumurta fazla miktarda kalori, yağ ve protein içerir. Kilo almak isteyen insanlar tarafından bol bol tüketilmektedir. Yumurta proteinlerle kas, yağ ve enerji sağlarken vücudun yapı taşlarını yeniler. En iyi sonucu elde etmek için yumurtanın sarısından daha çok yumurtanın beyazı yenmelidir.
– Her gün 3 ila 4 yumurta beyazı yenilmesi önerilir.

Not: Bazı sorunlara neden olabileceği için yumurta çiğ şekilde tüketilmemelidir.

7. Kilo almak için muz

Muz da yüksek kalori içeren bir besindir ve kilo almaya yardımcı olabilir.
– Bir ya da iki adet muz kahvaltıda tüketilebilir.
– Bir bardak sıcak süte biraz şeker ve bir çay kaşığı eritilmiş tereyağı eklenir ve muz püresi de ilave edilerek içilir.

Diyetisyene başvurularak kilo almak için diyet listesi oluşturulabilir. Herkesin besin ihtiyacı farklı olduğu için beslenme uzmanına danışılması daha etkili olacaktır.

Yorum Yaz