Hangi Bitkiler Zayıflatır: Zayıflatan Bitkisel Çözümler

Bitkisel Zayıflama Yolları kategorisine 18 Nisan, 2015 tarihinde eklendi, 285 defa okundu

Hangi Bitkiler Zayıflatır: Zayıflatan Bitkisel Çözümler

ginseng zayıflatırmı

ginseng zayıflatırmı

Fazla kilosu olanlar bilir. Zayıflamak oldukça fazla emek ve zaman isteyen bir süreçtir. Hele bir de fazla kiloları vücudumuz yıllar boyunca kanıksamış ise bu durumda kilo vermek daha da zor bir hal alabiliyor.Bu durumda zayıflama ilaçları veya zayıflatan haplar gibi hem geçici hem de sağlık için tehlikeli olabilecek çözümlere başvurmaktansa doğal yoldan zayıflama imkanı sağlayan zayıflatan bitkiler ve bitkisel çözümlerden azami ölçüde faydalanmak daha akılcı bir çözüm olacaktır. Peki hangileridir bu zayıflatan bitkiler:

1. Yeşil çay zayıflatırmı?

Yeşil çay antioksidanlar açısından zengindir. Termo-genetik özelliklere sahiptir. Thermogenesis insan da ısı üretim süreci olarak tanımlanabilir. Kiloyu kontrol altına almaya yardımcı olur.
– Yeşil çay yapmak için sıcak su dolu fincana 1 ya da 2 tatlı kaşığı yeşil çay koyarak demlenmesi beklenir. Kilo vermeyi kolaylaştırmak için şeker yerine tatlandırıcı kullanılması tavsiye edilir.
– Düzenli olarak her gün içilmesi önerilir. Günde 4 ya da 5 bardak kadar tüketilebilir.

2. Ginseng zayıflatırmı?

Ginseng geleneksel olarak Çin tıbbında kullanılır. Modern araştırmacılar ise ginseng bitkisinin kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya koymuşlardır.

İhtiyacınız olanlar:
– 4 yemek kaşığı kurutulmuş ginseng kökü
– 4 bardak su
– 1 ya da 2 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)
– Yarım çay kaşığı tarçın (isteğe bağlı)

Yapılışı:
– Bir tencerede su kaynatılır. İçerisine ginseng kökü eklenir.
– Yaklaşık bir saat kadar kaynatılır.
– Biraz ılınınca içerisine bal ve tarçın eklenir.
– Sabahları ve öğle yemeğinden sonra tüketilebilir.

3. Ebegümeci çayı zayıflatırmı?

Ebegümeci bitkisi flavonoidler ve çeşitli mineraller içerir. Yağ ve karbonhidrat emilimini düşürür. Böylece yağların yakılmasını sağlar. İdrar söktürücü etkisi de vardır.
– Ebegümeci çayı hem sıcak hem de soğuk servis edilebilir.

İhtiyacınız olanlar:
– 1 fincan kuru ebegümeci çiçekleri
– 8 bardak su
– Bal (isteğe bağlı)

Yapılışı:
– Taze ebegümeci çiçekleri birkaç gün kurutulur. Ardından suyun içerisine konarak birkaç gün buzdolabında saklanır. 5 güne kadar saklanabilir. İçileceği zaman bal eklenerek tüketilebilir.
– Sıcak çay şeklinde içilecekse normal bitki çayı gibi demlenebilir.

4. Greyfurt zayıflatırmı?

Yapılan araştırmalara göre greyfurttaki bileşikler var olan yağın çözülmesini sağlamaktadır. Ayrıca kan şekeri seviyesini dengeler ve metabolik sendromu önlemeye, kilo vermeye yardımcı olur. Diyabet hastalarına da verilmektedir.

Yapılması gerekenler:
– Bir bardak greyfurt suyu karaciğerlerin yağ yakma kapasitesini artırmak için her sabah tüketilebilir.
– Mümkünse kilo vermek için her yemekten önce bir bardak greyfurt suyu içilmelidir.
Önlem: İlaç kullanılıyorsa greyfurt tüketmeden önce mutlaka doktora danışılmalıdır.

5. İncir zayıflatırmı?

İncir kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olur. Aynı zamanda yapılan çalışmalara göre kilo vermeye destek olduğu da ortaya konmuştur. İçerdiği antioksidanlar sayesinde kötü kolesterol düzeyini düşürmeye de yardımcı olur. Şekerli ve nişastalı gıdalar yerine incir tüketilmesi tavsiye edilir. Yağların kırılmasını ve çözülmesini kolaylaştırır. İncirin yanı sıra içeriğindeki bileşenler ile armut da kilo vermek için tüketilebilir. Armut aynı zamanda bağırsak fonksiyonlarını düzene sokar ve metabolizmayı hızlandırır. Kilo vermeye yardımcı olmak için şu karışım uygulanabilir:

İhtiyacınız olanlar:
– 4 adet inciri
– 1 adet armut

Yapılışı:
– İncir ve armut dilimler halinde kesilir. Mixerden geçirilir ve suyu sıkılır.
– Karışım tülbentten geçirilir.
– Elek yardımıyla süzülür ve meyve suyu olarak tüketilir.

Önlem: Diyabet ilaçları alınıyorsa içilmeden önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Hamile ve emziren anneler de kullanmadan önce doktorlarına başvurmalıdırlar.
Kilo vermek için diyet ve egzersiz programlarının yanı sıra bu bitkisel çözümler de denenebilir. Ancak bitkisel çözümler kullanılmadan önce kişide herhangi bir hastalık varsa doktora danışması önerilir. Hamile ve emziren kadınlarda kullanılan bitkilere dikkat edilmelidir. Bazı besin ve bitkiler bebeğin sağlığını tehlikeye atacağı için mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Kilo vermek için sadece bitkisel çözümler yetersiz kalır. Mutlaka bir diyetisyene başvurarak kişiye özel diyet programı da uygulanmalıdır.

Yorum Yaz