Göbek Eriten Yiyecekler: Karın Düzleştirmek İçin Bitkisel Çözümler

Bölgesel Zayıflama kategorisine 8 Mart, 2015 tarihinde eklendi, 332 defa okundu

Göbek Eriten Yiyecekler: Karın Düzleştirmek İçin Bitkisel Çözümler

göbek eriten besinler

göbek eriten besinler

10 günde karın düzleştirmek imkansız değildir. Uygun egzersiz ve beslenme şekli ile istenildiği gibi düz bir karna sahip olunabilir. Karın bölgesinde yağlar özel bir beslenme düzeni ile kolayca yakılabilir. Özellikle yağ yakıcı etkileri bilinen bazı besinleri tüketmek hem göbekteki yağları eritmek hem de karın düzleştirmek için oldukça fayda sağlamaktadır. Karın düzleştirmek için öyle uzun bir zaman dilimine de gerek yoktur. 10 günlük bir bitkisel zayıflama kürü bize yeter de artar. Bunun için şu adımları izlemek yeterli olacaktır:

– Gün 1

Düz bir karın elde etmek için ilk adım abur cubur gıdalardan uzak durmaktır. Meyve, sebze, tavuk, yağsız sığır eti, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve süt ürünleri, fasulye, fındık, tohumlar gibi besinler tüketilebilir. Lif açısından zengin gıdalara beslenme düzeninde yer verilmelidir. İlk gün için tüm karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Günde 10 ya da 12 bardak su içilmesi tavsiye edilir. Bu diyete başlamadan önce bir ya da üç gün sadece 3 ya da 5 elma sirkesi içilmesi önerilir. 2 yemek kaşığı organik elma sirkesi ve bir çorba kaşığı bal ve 8 gram saf su karıştırılarak günde 3 kez tüketilebilir.

– Gün 2

İkinci gün bol bol çiğ ya da haşlanmış sebze tüketilmelidir. Sebze ya da tavuk çorbası da karın bölgesindeki yağların azalmasına yardımcı olacaktır. Her iki ya da üç saatte bir, metabolizma hızını artırmak ve kan şekeri dengelemek için 5 ya da 6 porsiyon meyve ve sebze tüketilebilir. Yüksek karbonhidrat içeren muz, elma gibi meyveler tüketilmemelidir. Gün içerisinde 20 dakika yürüyüş yapılabilir.

– Gün 3

Kahvaltıda 50 gram karbonhidrat tüketilmesi önerilir. Hızla yağ kaybetmek istiyorsanız düşük karbonhidrat diyetleri önemlidir. Bir fincan yulaf ezmesinde 50 gram karbonhidrat vardır. Günün diğer öğünlerinde yumruk büyüklüğünde yağsız protein içeren besinler tüketilebilir. Sebze, taze meyve, yoğurt ve peynir altı suyu protein açısından alınabilecek besinler arasındadır. Mayonez, margarin, tereyağı ve diğer bitkisel yağlar kullanılmamalıdır. Nefes egzersizlerine başlanabilir.

– Gün 4

Üç yumurta beyazı ve ıspanak kahvaltıda tüketilebilir. Kırmızıbiber ile haşlanmış tavuk ya da hindi göğüs eti salata gibi atıştırmalıklar ile tüketilebilir. Salata, sebze, tavuk, zeytinyağı gibi besinler ile öğle yemeyi yenebilir. 150gr tavuk veya hindi tüketilebilir. 1 porsiyondan fazla tüketilmemelidir. Acıkınca bir avuç fındık yenebilir. 4. günde eller başın altına konur ve sırt üstü yatılır. Dizler karna doğru çekilir ve bu egzersiz hareketi 20 ila 30 kez tekrar edilir.

– Gün 5

Bu gün az yağlı süt ve meyve tüketilebilir. Muz tüketilerek vücut için gerekli karbonhidrat da sağlanabilir. Sebze çorbası tavsiye edilmektedir. Orta düzeydeki egzersizlere devam edilir.

– Gün 6

Taze fasulye, omlet ya da iki yumurta akı ve domates kahvaltıda tüketilebilir. Öğle yemeğinde ise fileto ya da ızgara tavuk göğsü tüketilmelidir. Değişik şekillerde yağsız et veya balıklar yenebilir. Yağ yakımı için egzersizlere ağırlık verilmelidir.

– Gün 7

Haşlanmış ıspanak veya ızgara domates kahvaltıda tüketilebilir. Gün içinde ızgara ya da haşlama tavuk yenebilir. Atıştırmalık olarak fıstık, karpuz çekirdeği ya da haşlanmış brokoli kullanılabilir. Egzersizler kademeli olarak zorlaştırılabilir. 30 dakika aerobik egzersizi önerilir.

– Gün 8

Düşük besin içeriğine sahip gıdalardan kaçınılmalıdır. Kahvaltıda kepekli ekmek ve iki yumurta beyazı tüketilebilir. Günde 10 ya da 12 bardak su içmeye devam edilmelidir. Abur cubur yerine yoğurt tüketilebilir. Yüzme egzersizlerine başlanabilir.

– Gün 9

Bu gün vejetaryen günü olarak adlandırılabilir. Sadece sebze tüketilmelidir. En iyi sonucu elde etmek için lifli sebzeler tercih edilmelidir. Yürüyüşler 40 dakikaya çıkarılabilir.

– Gün 10

Meyve ve kepekli tahıllar kahvaltıda tüketilebilir. Düşük yağlı besinler tüketilmelidir. İp atlama gibi egzersizler yapılabilir. Düşük şeker içeriğine sahip besinler tüketilmelidir.

Yorum Yaz