Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Eritme Yöntemleri

Bitkisel Çözümler kategorisine 17 Şubat, 2016 tarihinde eklendi, 567 defa okundu

Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Eritme Yöntemleri

gıdı eritme yöntemleri

gıdı eritme yöntemleri

Gıdı sarkması nasıl giderilir?

Deri ve çene altında bulunan yağ dokularında fazladan bir katman olması gıdı olarak tabir edilir. Aşırı miktarda kilo alımı nedeniyle oluşabilir. Boyun bölgesindeki cilt alanlarında yağ birikimi ile oluşan bu durum; yüksek kalori alımı, yaşlanma, yetersiz fiziksel aktivite ve genetik faktörlerin de etkisi ile ortaya çıkabilir. Gıdı sarkması estetik açıdan rahatsız edici bir durumdur ve bu durumu ortadan kaldırmak için piyasada pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Ayrıca estetik çözümler de uygulanmaktadır. Gıdı sarkmalarını ve boyun bölgesinde oluşan yağ birikimini engellemek için bazı bitkisel ve doğal çözümler de uygulanabilir.

Gıdı eritmek için ne yapılmalı: Gıdı sarkmasına doğal çözüm

1. Sakız çiğneyerek gıdı eritme

Gıdı sarkmasının önüne geçmek için şekersiz sakız çiğnenebilir. Bu çözüm çene kaslarının güçlenmesini sağlar. Yüz kaslarının çalışması yağ oluşumunu engeller. Şekersiz sakız çiğnemek ise kasları çalıştırmak için en iyi yollardan biridir. Şekerli sakız diş ağrısı verebilir. Bu nedenle şekersiz sakız tercih edilmeli ve dişler şekerin verdiği zarardan korunmalıdır. Şekersiz sakız günde 1 saat kadar çiğnenebilir. Bu 1 saat kasların güçlenmesini sağlarken gıdı oluşumunun önüne geçebilir.

2. E vitamini

E vitamininin günlük tüketimini artırmak da gıdı oluşumunu engelleyebilir. Gıdıyı hafifletirken boyun bölgesindeki yağ birikimini azaltan ve deriye esneklik sağlayan E vitamini aynı zamanda vücudun genel sağlığını da korur.
– E vitamini açısından zengin gıdalar da tüketilebilir. Yeşil yapraklı sebzeler, buğday tohumu yağı, süt ürünleri, kahverengi pirinç, arpa, çavdar, baklagiller, mısır, fındık, fasulye, elma, soya fasulyesi, yerfıstığı ve karaciğer gibi birçok gıda E vitamini açısından mükemmel kaynaklardır. Bu gıda ürünleri mümkün olduğunca günlük beslenme planına eklenmelidir.
– E vitamini besinlerden alındığı kadar günlük olarak ek besin takviyesi olarak kapsül şeklinde de alınabilir. Ancak Ek takviye almadan önce doktora danışılmalıdır.

3. Gıdı sarkması için maske: Kakao yağı

Kakao yağı boyun bölgesinde bulunan yağ birikimini engelleyen bir başka yöntemdir. Bu yağ ile boyun bölgesi ovulabilir.
– Bir kaç yemek kaşığı kakao yağı alınır ve mikrodalgada biraz ısıtılır. Bu yağ ılık halde iken boyun bölgesine uygulanır ve dairesel hareketler ile masaj yapılır.
– Masajın yatmadan önce her gece birkaç dakika kadar yapılması önerilir. Bir gece bu şekilde ciltte bekletildikten sonra sabah duş almadan önce bu işlem yinelenir. Kakao yağı düzenli olarak kullanıldığında cilt esnekliğini artıracaktır.

4. Buğday tohumu yağı

Düzenli olarak buğday tohumu yağı ile boyun masajı yapılması gıdı oluşumu engeller. Buğday tohumu yağı da E vitamini yağı gibi cildi besler ve aynı zamanda boyun bölgesini sıkılaştırmaya yardımcı olur.
– Biraz buğday tohumu yağı alınır ve yavaşça boyun alanları ovulur. Yavaşça boyun altından yukarı doğru yaklaşık 10 ya da 15 dakika masaj yapılır. Bu uygulama yatmadan önce yapılmalıdır. Yağ cilt üzerinde bir gece bekletilir. Düzenli olarak yapıldığında gıdı sarkması gözle görülür şekilde azalacaktır.

5. Süt

Gıdıyı yok etmek için süt de kullanılabilir. Süt de boyun çevresindeki cildi sıkılaştırmak için kullanılabilir. Süt cilt için aynı zamanda bir toner olarak kullanılır ve boyun bölgesine ihtiyaç duyuldukça uygulanabilir.
– Boyun bölgesine süt ile bir süre masaj yapılır ve sonra cilt ılık su ile durulanır.
– Süt ve bal ile yüz maskesi de yapılabilir. Süt bal ve eşit miktarlarda karıştırılır. Ardından krem kıvamına getirilir ve boyun bölgesine uygulanır. 10 dakika kadar beklendikten sonra cilt ılık su ile durulanır. Bu yüz maskesi cildin pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken aynı zamanda boyun bölgesindeki yağların eritilmesini sağlar. Uygulama günde 1 kez olumlu sonuç alınana kadar yapılabilir.

Gıdı sarkması nasıl giderilir?

6. Yumurta akı

Yumurta beyazı da genel cilt sağlık için etkili bir çözümdür. Boyun bölgesindeki yağ birikimini azaltırken gıdı oluşumunu engeller. Yumurta akı boyun sarkmasını hızlı ortadan kaldırmak için yüz maskesi şeklinde de uygulanabilir.
– İki yumurta beyazı, bir çorba kaşığı süt, az miktarda nane uçucu yağı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı limon suyu ile karıştırılır. Bir kasede tüm malzeme karıştırılır. Bu karışım boyun bölgesine masaj yaparak maske şeklinde uygulanır ve yaklaşık yarım saat boyunca ciltte kuruması için bekletilir. Son olarak cilt ılık su ile durulanır ve iyice kurulanır. Hızlı sonuç almak için işlem günde bir kez yapılmalıdır.

7. Kavun

Kavun cilt tonunu dengelerken gıdı sarkması gibi sorunları azaltmak için de kullanılabilir.
– Taze kavun suyu alınır ve bir pamuk yardımı ile çene ve boyun çevresinde etkilenen deri bölgesine uygulanır. 15 ila 10 dakika ciltte bekletilir ve ardından cilt temiz su ile temizlenir.
– Daha iyi sonuç almak için kavun suyu ve elma suyu birleştirilebilir. Bu karışım yumuşak dokulu çene hattı çevresinde kullanılır.
– Su içeriği yüksek olan kavun aynı zamanda beslenme düzenine dahil de edilebilir. Kavun tüketimi ile vücutta bulunan zararlı toksinler dışarı atılır. Kavun aynı zamanda kilo kaybına yardımcı olmak için de tüketilebilir.

8. Su

Kilo vermek ve gıdı eritmek için su tüketiminin artırılması gerekir. Günlük su miktarı artırılmalıdır. Her gün en az 8 ila 10 bardak su içilmesi önerilir. Bu vücudun nemli tutulmasına yardımcı olur ve vücuttan zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Su ile birlikte, aynı zamanda melon, salatalık, marul, kereviz gibi su içeriği yüksek besinler de tüketilebilir. Aynı zamanda kahve, alkol, çay ve gazlı içeceklerin tüketimi sınırlandırılmalıdır.

9. Gliserin

Gliserin boyun bölgesindeki yağ birikiminden kurtulmak için doğal bir maske olarak kullanılabilir.
– Maske yapmak için bir çorba kaşığı gliserin, yarım çorba kaşığı epsom tuzu ve birkaç damla nane yağı karıştırılır. Tüm malzeme karıştırıldıktan sonra karışım bir pamuk yardımı ile doğrudan boyun bölgesine uygulanabilir. Karışım ciltte bir süre bekletilir. Ardından cilt soğuk su ile yıkanır. Uygulama haftada 3 ya da 5 kez düzenli olarak uygulanabilir.

10. Yeşil çay

Yeşil çay içilmesi de boyunda yağ birikimini engellerken kilo verilmesini sağlar. Yeşil çay güçlü antioksidanlar içerir ve metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Ekstra kalori yakmaya yardımcı olan çeşitli bileşenler içerir.
– Yeşil çay, kafeinli içecekler yerine tüketilebilir. İçerisindeki antioksidanlar ile yağların çözülmesini sağlar. Bir fincan yeşil çay ile güne başlanır ve gün boyunca birkaç bardak içilebilir. Yeşil çay ile birlikte diğer bitkisel çaylar da tüketilebilir.
Boyun bölgesindeki sarkmalar ve yağlar genellikle kilo alınması nedeni ile oluşur. Bu nedenle bu bitkisel çözümlere ek olarak diyet planları da uygulanabilir. Bitkisel çözümler uygulanmadan önce doktora danışmakta fayda vardır. Bu bitkisel çözümler bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Yorum Yaz