Erkeklerde Göğüs Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir-Meme Büyümesi Nedenleri-Jinekomasti Tedavisi

Estetik Ameliyatlar kategorisine 4 Temmuz, 2012 tarihinde eklendi, 1.110 defa okundu

Erkeklerde Göğüs Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir-Meme Büyümesi Nedenleri-Jinekomasti Tedavisi

jinekomasti ameliyati

jinekomasti ameliyati


Erkekte meme büyümesi (jinekomasti) aynı zamanda göğüs büyümesi veya erkeklerde göğüs yağlanması olarak ta adlandırılmaktadır. Genellikle orta yaş ve üstü erkeklerde ortaya çıkan bu görünüm problemi, estetik açıdan erkeklerin kendilerine olan güvenlerini zedelyebilmektedir.

Jinekomasti erkeklerin göğüslerinde oluşan hacimsel büyümeye verilen isimdir. Normal şartlarda erkeklerde göğüs büyümesi ergenlik dönemi sonrasında dikkat çekmektedir. Ancak bu dönemde gençlerin kilolarının az olması erkeklerde göğüs büyümesinin dikkat çekici bir hal almasına mani olmaktadır. Ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte erkeklerde göğüs büyümesi nedenleri oluşursa bu durumda daha dikkat çekici bir biçimde jinekomasti şikayetleri görülebilmektedir. Hormon tedavileri, bir takım ilaçlar, endokrin bezlerinde oluşan tümörler, testiste ortaya çıkan sorunlar erkeklerde meme büyümesi sebeplerinin başlıcalarıdır. Bu tür bir şikayeti olan kişilere uygulanan ayrıntılı ultrason tetkikleri ile göğüs büyümesi (jinekomasti olup olmasıdığı kesin olarak anlaşılabilmektedir.

Ergenlik dönemlerinde her 5 erkekten 3-4 ünde göğüs büyümesi görülmektedir. Ergenliğin sona ermesinin ardından 1-2 yıl içerisinde meme normal boyutlarına geri dönerek meme büyümesi sona erer. Erişkin erkeklerde ise özellikle 40 yaş sonrasında göğüs büyümesi tek taraflı veya çift taraflı olabilmektedir.
Erkekte meme büyümesi (jinekomasti) hakkında video izlemek istiyorsanız videomuz konunun sonundadır.

Erkeklerde Göğüs Büyümesi Tedavisi ve Tedavi Yolları:

Estetik ameliyat türü olan jinekomasti ameliyatı bir cerrahi tedavi yöntemidir. Şayet meme yağlanmasından şikayetçiyseniz bu durumda liposuction, aynı zamanda hormonal nedenlerle meme büyümesi varsa bu durumda ise meme bezinin çıkarılması gerekebilir. Doktorunuzun hangi ameliyat tekniklerini uygulayacağı yapılacak olan ayrıntılı muayene ile ortaya çıkacaktır.  Bu durumda meme derisinde sarkma oluşabileceği için meme derisi gerdirme işlemi de yapılabilir.

Erkeklerdeki göğüs yağları nasıl erir: Erkeklerde erkeklerde göğüs büyümesini azaltmak için diyet yaparak kilo vermek faydalı olacaktır. Şayet bu da göğüs büyümesini engellemek için yeterli olmaz ise bu durumda erkeklerde göğüs büyümesini spor yaparak engellemek veya erkeklerde göğüs büyümesini engelleyen korse gibi çözümler de değerlendirilmelidir.

Yorum Yaz