Doğal Anti-Aging Etkisi Gösteren 14 Bitkisel Çözüm ve Doğal Anti Aging Krem Yapımı

Doğal Ürünler kategorisine 26 Ocak, 2015 tarihinde eklendi, 419 defa okundu

Doğal Anti-Aging Etkisi Gösteren 14 Bitkisel Çözüm ve Doğal Anti Aging Krem Yapımı

doğal anti aging yiyecekler ve besinler

doğal anti aging yiyecekler ve besinler

Egzersiz yaparak ve sağlıklı beslenerek genç kalmak, genç kalmanın yanı sıra daha geç yaşlanmak mümkündür. Vücudunuza herhangi bir cerrahi müdahale yapılmasına gerek duymadan yaşınızı alsanız da cildinizin çok kırışmaması ve fiziksel olarak engeller yaşamamanız için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Bu durumda özellikle bazı gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bu gıdalar cilt sağlığını korurken aynı zamanda enerjinizi verir ve hastalıkla mücadelede bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu yiyeceklerden aynı zamanda anti aging bitkisel ürünler üretilmekte olup anti aging serum. nemlendirici ve anti aging krem yapımı için hammadde olarak kullanılmaktadır.

– Yaban mersini

Bu renkli küçük meyveler bazı maddeleri yüksek oranda içermektedir.
Bu maddeler şu şekilde sıralanabilir:

Lif
Vitamin
Mineral

Bu maddeleri içerisinde bulunduran yaban mersini beyin ve cilt sağlığını korumada yardımcı etkiler gösterebilir. Bu besin aynı zaman güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

– Somon

İnsanların yaşı ilerledikçe, beyin fonksiyonlarında azalma eğilimi yaygın olarak görülmektedir. Somon balığı içinde bulunan omega-3 yağı ile korunulabilecek organlar şu şekilde sıralanabilir:
Deri
Beyin
Göz
Kalp
Eklem bölgeleri
Amerikan Kalp Derneğine göre bir kişinin bir hafta içinde en az 340 gr yağlı balık türlerinden tüketmesi gerekmektedir.

– Antep fıstığı

Bu küçük yeşil fıstıkların besin değerleri çok yüksek değildir, ancak içerisinde bulundurduğu yüksek mineral ve vitamin değerleri ile diğer çoğu benzeri besinden çok daha sağlıklıdır. Kabuk içerisindeki bu besinin vücut üzerinde birçok konuda olumlu etkisi bulunmaktadır. Bir dergide yayınlanan İngiltere tabanlı araştırmaya göre Antep fıstığının bir diğer etkisi ise iştah açıcı olmasıdır.

– Süt proteini

İnsanlar yaşlandıkça kas kütleleri her yıl yaklaşık yüzde 1 oranında azalma gösterir. Bu kayıp bir kısır döngü şeklinde olur. Kas kaybı düşük metabolizma ve koordinasyon ve denge kaybı anlamına gelir ve kasların azalması ile ortaya çıkacak hastalık listesi bir hayli uzundur. Ancak bu durumun önüne geçilmesinin bir püf noktası bulunmaktadır. Bu püf noktanın adı süttür. Sütün kas gelişimindeki etkisi çok büyüktür ve bu özelliği sayesinde tüketildiği sürece yıllık kas kütlesindeki azalmanın önüne geçilebilir. Sütün doğalının seçilmesi bir hayli önemlidir. İçerisindeki aminoasitler ve diğer yararlı mineraller kimyasal bileşenler ve çeşitli işlemler ile öldürüldüğün sütün etkisi yok olmaktadır. Bu yüzden mutlaka doğal süt tüketilmelidir.

– Yunan yoğurdu

Bu yoğurt türü, normal yoğurttan iki kat daha fazla protein içermektedir. Ancak şeker oranı ise normal yoğurdun yarısı kadardır. Yoğurdun içinde bulunan probiyotikler, bağırsak sağlığı için önemlidir. Özel kültür besinlerinden biri olan Yunan yoğurdu vücut sağlığı için mutlaka tüketilmelidir. Aynı zamanda bu yoğurdun bir diğer türü de az laktoz içermesi ve sindirimi kolaylaştırıcı etkilerinin bulunmasıdır.

– Kahve

Kahve genel olarak zararlı maddeler arasında sayılsa da bu tam olarak söylendiği şekilde değildir. Kahvenin zararlı olmasının sebebi yanında krema ve şeker kullanılmasıdır. Krema ve şeker kullanılmadan yapılan kahvenin vücuda yararı vardır. Kahvenin kalp hastalıkları yapabileceği riski de yine yapımı sırasında eklenen krema ve şeker yüzündendir. Yararlı olan sade kahvenin tip 2 diyabet ve Parkinson hastalığı riskini düşürücü özellikleri bulunmaktadır.

– Barramundi

Günümüzde çoğu balık restoranında bulunan barramundi balığı, vücut sağlığı açısından çok önemli bileşenler ve maddeler içeren bir balık türüdür. Bir tane barramundide somonda olanın yarısı kadar kalori vardır ve barramundide bulunan omega-3 yağ asidi somona göre biraz daha fazladır. Bu balığı temin etmek istediğiniz zaman birçok doğal gıda mağazalarında dondurulmuş şekilde bulabilirsiniz.

– Yulaf

Lifli gıdalar vücut için oldukça önemlidir. Bu konuda bilinen en lifli gıda yulaftır. Yulaf tüketimi ile alınan lifler kişideki yağ oluşumunu engeller. Genelde diyetisyenlerin kilo alan kişilere önerdiği yulaf, sadece kilo vermek için değil sağlıklı kalmak için de besin olarak kullanılmalıdır.

– Kırmızı şarap

Alkol ve türevleri çoğu kişi tarafından zararlı olarak nitelendirilmektedir. Tabii ki bu alkol türevlerinin arasında kırmızı şarap da sayılmaktadır. Ancak kırmızı şarap insan vücudu için yararlı bileşenler içermektedir. Kalp ve beyin sağlığının korunmasında çok önemli roller üstlenebilen kırmızı şarap, gerekli miktardan fazla alınmadığı sürece vücuda zarar vermemektedir. Bu yüzden günlük olarak 1 bardaktan daha fazla olmamak koşulu ile şarap tüketimi vücut sağlığı için çok önemlidir.

– Ispanak

Bu yeşil yapraklı demir zengini besin vücut için bir güç kaynağıdır. Bu gıdanın kullanılması çok kolaydır. Ispanağı omlet, makarna ve salata gibi gıdalar eklemek oldukça kolaydır. Ispanak mutlaka tüketilmesi gereken bir maddedir. İçerdiği demir minerali ile vücudu dirençli kılar ve vücut bu kazandığı güç ile vücut sağlığını çok daha kolay bir şekilde korur.

– Mısır

Mısırın vücut üzerindeki etkileri tahmin edilenden çok daha fazladır. Günümüzde yapılan araştırmalara göre mısırın etkileri arasında kanser önleyici etkiler de görülmüştür. Bilimsel olarak nedeni tam açıklanamasa da vücut üzerinde bağışıklık sistemini arttıran bir etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden sağlık bir vücut ve sağlıklı bir hayat isteyen kişiler mutlaka sık bir şekilde mısır tüketmelidirler.

– Tahıllar

Tahıl kullanımı genel olarak vücut sağlığını korumaktadır. Yağlanma karşıtı etkiler gösteren tahılların bu etkileri damarlar içinde geçerlidir. Damar yağlanmaları bir hayli tehlikeli durumlardır. Yağlanan damarlarda kan akışı daha zor olur ve bu da tüm vücudun etkileneceği bir şekilde kan dolaşımını sekteye uğratır. Daha sonrasında olabilecek bir pıhtı atımı kalp krizine neden olabilir. Bu yüzden kullanılan tahıllar damar yağlanmalarını engelleyerek kalp krizi geçirme riskinin büyü oranda önüne geçmektedir.

– Tarçın

Araştırmalara göre yemeklerden sonraki tarçın tüketiminin şeker yakımını arttıracaktır. Bu durumda yağın vücutta ve damarlarda birikerek doku ve organların işlevlerini engellemesi söz konusu olamaz. Gün içerisinde ¼ çay kaşığı tarçın mutlaka tüketilmelidir. Bu tarçını ister direk olarak yutarak, ister en sevdiğiniz yemeğe serperek yemekle beraber tüketerek vücuda alabilirsiniz. Eğer sağlıklı bir vücut ve hayat istiyorsanız mutlaka tarçın tüketmeniz gerekmektedir.

– Bitter çikolata

Tatlıların genel olarak vücuda zararlı olduğuna inanılır. Tabii ki zaman zaman tatlı yenmelidir ancak siyah çikolatanın daha sık tüketilmesi gerekmektedir. Halk arasında bitter çikolata olarak bilinen siyah çikolatanın tüketilmesi, özellikle kalp sağlığının korunması için oldukça önemlidir. İçerisinde bulunan bileşenler ile kalbin verimini ve kalp kaslarının direncini arttıran bu besinin günde 28 gram (kare çikolata parçalarının bir parçası kadar) alınması gerekmektedir. Eğer kalp sağlığınızı koruyarak sağlıklı bir yaşama sahip olmak istiyorsanız günlük olarak önerilen kadar siyah çikolata tüketmeniz gerekmektedir. İnsanlara dilekleri sorulduğunda en çok duyulan istek uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmektir. Eğer sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmek ve bunun yanı sıra yaşam kalitenizi yüksek tutmak istiyorsanız egzersiz yapmak ve bununla beraber sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Etiketler :

Yorum Yaz