Başağrısı için Dua-Baş Ağrısına Okunacak Dua

Alternatif Tıp kategorisine 27 Şubat, 2012 tarihinde eklendi, 805 defa okundu

Başağrısı için Dua-Baş Ağrısına Okunacak Dua

Başağrısı için ilaç tedavisinin yanında manevi anlamda tedavi de oldukça etkili olmaktadır. Duaya olan inanç insan bedeninin hastalıklar ve rahatsızlıklara karşı direncini güçlendirir. Baş ağrısı için de dinimizde oldukça etkili olan ve faydalarını kanıtlamış dualar mevcuttur. Baş ağrısı için okunacak duaları sizler için araştırdık. Aşağıda iki adet baş ağrısına iyi gelen dua örneği mevcuttur. Sizler de bizler için dua edin ve dualarınızı eksik etmeyin.

baş ağrısı duaları


Bismillahirrahmânirrahîm
Elif lam mim,
Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayum, nezzele aleykel kitabe bil hakkı musadikan lima beyne yediyhi ve enzelet terate vel incile min kablü hüden lin nasi ve enzelel furkane innellezine keferu bi ayatillahi lehüm azabün şedidün vallahü azizün züntikam Uhruc minha
mez’umen medruhan le emleenne cehenneme minke ve mimmen tebiake minhüm
ecmeiyn.

Bu ayeti kerimeler yazılıp taşınır veya hastaya okunursa hastalık derhal sahibini terkeder. Hastada şifa bulur

baş ağrisi için okunan dua – 2

Bismillahirrahmânirrahîm

Resûlullah,
Hazret-i Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.”

Resûlullah’ın Haşr sûresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başına koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Bu ayetler, ayatı hırz (76) dualarının içinde vardır.)

Yorum Yaz